• Dicota ürünleri DataStar'da - 06.04.2016

  DataStar, bilgisayar çantaları, tablet kılıfları konusunda dünyanın en önemli üreticilerin olan Dicota’nın Türkiye distribütörü oldu.

  DataStar, marka ve ürün yelpazesini genişletiyor. Şirket son olarak Dicota’nın Türkiye distribütörü oldu. Bilgisayar çantaları, tablet kılıfları gibi ürünlerin üreticisi olan Dicota, bu alanda dünyanın en önemli markalarından biri.

  1992 yılında Almanya’da kurulan Dicota, 2013 yılından bu yana İsviçre-Alman ortak yönetiminde faaliyetlerini sürdürüyor. Ürünleri 80’in üzerinde ülkede satılan Dicota, 2015 yılından bu yana İş Sosyal Uygunluk Girişimi (BSCI)’nin üyesi olarak küresel tedarik zincirinde çalışma koşullarını iyileştirme odaklı bir faaliyet yürütüyor. Taşınabilir bilgisayar çantaları, tablet kılıfları ve aksesuarlar üreten şirketin ürünleri artık DataStar tarafından Türkiye’de satışa sunulacak.

  DataStar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Ulucan, Dicota ürünlerinin kaliteleriyle öne çıktığını belirterek, “Çanta ya da kılıf deyip geçmemek gerekiyor. Hem iş hem kişisel olarak hemen her tür bilgi ve dokümanlarımızın yer aldığı, hassas cihazlar olan bilgisayarlarımızı taşıdığımız ürünlerden söz ediyoruz. Bu ürünlerin güvenle taşınması, zarar görmemesi için çanta ve kılıflar önemli. Dicota ürünleri Alman ürünü, sağlam ve güvenli ürünler” diyor. Ürünlerin sağlamlıklarının yanı sıra tasarımlarıyla da hem şık hem de işlevsel çözümler olduğunu söyleyen Ulucan, ilk aşamada Dicota notebook çantaları, sırt çantaları ve tablet bilgisayar kılıflarının satışına başlayacaklarını belirtiyor.

  Ayrıntılı bilgi için:
  DataStar, 0216- 544 1200; www.datastar.com.tr
  http://www.dicota.com/